80g

Mentol без шеќер

Тврди бомбони со вкус на ментол без шеќер со засладувачи

Состојки

Засладувачи: изомалт и стевиол гликозиди, природни ментол ароми, боилo: бакарен комплекс на хлорофил и хлорофилини.
Прекумерната употреба може да има лаксативни последици.
Mоже да содржи глутен.

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 979 kJ/234 kcal
Масти (g) 0,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 0,0 g
Јаглени хидрати (g) 97,2 g
од кои шеќери (g) 0,3 g
од кои полиоли (g) 96,9 g
Протеини (g) 0,0 g
Сол (g) 0,0 g