80g

505 s crtom без шеќер

Тврди бомбони без шеќер со засладувачи

Состојки

Засладувачи: изомалт и стевиол гликозиди, киселина: лимонска киселина, природни ароми, концентрирани сокови од овошје и зеленчук за боење (бозел, тиква, јаболка, спирулина, пиперка, домат, морков), боилo: антоцијаните.
Прекумерната употреба може да има лаксативни последици.
Mоже да содржи глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 991 kJ/ 237 kcal
Масти (g) 0,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 0,0 g
Јаглени хидрати (g) 98,7 g
од кои шеќери (g) 0,0 g
од кои полиоли (g) 98,7 g
Протеини (g) 0,0 g
Сол (g) 0,0 g