100g

Шарени мрвици

Состојки

Шеќер, глукозни сируп, растителна маст (палма), полноасно брашно од соја, боилa (eкстракт пиперки, кармин, куркумин, бакарен комплекс на хлорофил и хлорофилини), материја за полирање (кapнayba восок, пчелин восок).

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1800 kJ / 430 kcal
Масти (g) 7,4 g
од кои заситени масни киселини (g) 3,3 g
Јаглени хидрати (g) 88,9 g
од кои шеќери (g) 83,3 g
Протеини (g) 1,8 g
Сол (g) 0,00 g